|
Otsikko: säynävän onginta Kirjoitti: valmet - 10.07.09 - klo:13:38 Miten säynävää ongitaan
Otsikko: Vs: säynävän onginta Kirjoitti: jopy - 11.08.09 - klo:12:34 Tee ensin jonkinlainen pohja onki ja sinne syötiksi iso mato ja kohta pitäis alkaa tapahtumaan.. ;)
Otsikko: Vs: säynävän onginta Kirjoitti: Daiwa - 11.08.09 - klo:14:07 Pikaisen googletuksen tulos.
http://www.kalassa.net/keskustelut/onginta/saynen-onginta/ http://www.luonnossa.net/Vapaa-ajankalastajien_Keskusjarjesto/Sayneen_kevatonginta/body_sayneen_kevatonginta.html Otsikko: Vs: säynävän onginta Kirjoitti: aksu97 - 24.09.09 - klo:16:11 No itselleni on tullut normaalilla ongella.
Otsikko: Vs: säynävän onginta Kirjoitti: Eris - 30.11.09 - klo:18:46 Pohja-ongella syys-lokakuun vaihteessa kapeasta salmesta tuli 1.66kg ja 1.47kg säynet pohja-ongella. Kyl se pohja-onginta on paras säynen ongintamuoto.
Otsikko: Vs: säynävän onginta Kirjoitti: eräjorma123 - 20.12.09 - klo:19:13 tässä on säynevän syötti ohje: sekoita vehnäjauhoja ja vettä keskenään siten että se pysyy koukussa
IHAN OIKEESTI Otsikko: Vs: säynävän onginta Kirjoitti: Eris - 20.12.09 - klo:23:52 tässä on säynevän syötti ohje: sekoita vehnäjauhoja ja vettä keskenään siten että se pysyy koukussa IHAN OIKEESTI Ite suosittelisin ihan matoa säyneelle :) Sen verran kova on tulos ollut. Otsikko: Vs: säynävän onginta Kirjoitti: Daiwa - 21.12.09 - klo:14:52 tässä on säynevän syötti ohje: sekoita vehnäjauhoja ja vettä keskenään siten että se pysyy koukussa Ite suosittelisin ihan matoa säyneelle :) Sen verran kova on tulos ollut. Molemmat toimii, mutta kyllä minäkin tuolla madon kannalla olen. :) Pitää vain ahkerasti muistaa liikutella sitä syöttiä, niin säyne iskee paremmin.Otsikko: Vs: säynävän onginta Kirjoitti: eräjorma123 - 21.12.09 - klo:16:54 just just 8)
EDIT: HYMIÖT!!! Otsikko: Vs: säynävän onginta Kirjoitti: Hauentappaja - 06.06.14 - klo:17:24 Ihan tavallisella mato-ongella. Tulee myös virvelillä.
|