|
Otsikko: Bluefox Vibrax Minnow Spin Kirjoitti: hannes -97 - 28.06.10 - klo:10:04 oletteko saannut blue fox vibrax minnow spin uistimella mitään
Otsikko: Vs: Bluefox Vibrax Minnow Spin Kirjoitti: Eris - 28.06.10 - klo:11:15 Tässä Kalasaaliin Bluefox Vibrax Minnow Spinnillä saadut kalat (http://www.kalasaalis.com/kalaselaus/999/0/0/0/0/0/129/157/0/0/0/0/0/0/0/0/1)
Otsikko: Vs: Bluefox Vibrax Minnow Spin Kirjoitti: fisustaja92 - 28.06.10 - klo:11:58 Eikös kyseessä ole Blue Fox Minnow Super Vibrax, 1/2/3. Omissa tuommosis ainekin niin lukee, tuossa kuvassa näkyy vielä uistin jne. Ja tossa Eriksen linkissä yhis taimenis näky uistin ja kovin näytti semmonen olevan http://www.kalasaalis.com/fisustaja92/kalat/Toutain/6861/
Otsikko: Vs: Bluefox Vibrax Minnow Spin Kirjoitti: Eris - 28.06.10 - klo:12:47 Ei ole sama lippa kuseessä :) Itselläni on nuo molemmat. Tuo Vibrax Minnow Spin on kevyempi ja pyöreämpi, kuin tuo sinun mainitsema ja tuossa kuvassasi näkyvä on jotenkin heitettävämpi, painavampi ja uivampi.
Kuvassa ylempi on tuo Vibrax Minnow Spin, alempi muistaakseni Super Vibrax? Kuitenkin sama uistin joka sinulla tuossa toutain kuvassa on. Otsikko: Vs: Bluefox Vibrax Minnow Spin Kirjoitti: fisustaja92 - 28.06.10 - klo:13:46 Aah, jees... Tuota kevyempäähän ei enään valmisteta, jollei sitä vasta jälleen aloitettu, noitakin pakeissa loju jokunen, jäi erittäin vähälle käytölle niin myin poies, ei ollut niiten tulevaisuus kovin kirkkaan näkönen :D
Tuo omani on Minnow Super Vibrax, tässäpä vielä yks kuva jossa tällä hetkellä ainoani semmonen Rapalan tuotekuvasto auki kyseisen uistimen kohdalta, vähän salama häikäsee mutta kuiteskin: http://www.kalasaalis.com/kuva/4370/ Edit: Tuo sun Minnow Super Vibrax on tykkivärissä. Jäänyt noita värejä varmaan 5kpl kalojen suuhun tai pohjaan ;D Otsikko: Vs: Bluefox Vibrax Minnow Spin Kirjoitti: lahna95 - 23.06.11 - klo:19:24 Minulta löytyy näitä jokunen kappale. Ainut, jota käytetään on painotettu versio kyseisest lipasta. Eli siinä on takakoukkuun valettu lyijypaino ja edessä pieni paino. Melkonen vekotin, kun siinä on se "vaappu", lippa ja pikku kalan mallinen paino. Isompi kala ikään kuin jahtaa pienempää. Hyvä koskille, pääsee syvälle.
|