Katsoppas tuo viimeinen linkitys. Oliskohan se huippu? vaikee sanoo, kenelläkään ei tietysti ole kokemusta.
No itseasissa itse kattelin viime syssynä tuota samaa Vissun veneasua. Tosin silloin sitä ainakin Samfishingillä myytiin Kura -takin kanssa samaan hintaa. Samfishingillä on nyt näköjään sama paketti, mutta Opas -takin kanssa:
http://samfishing.fi/kauppa/product_info.php?products_id=1926Tuo kyllä silloin (ja vieläkin) kiinnosti paljonkin ja ne muutamat vähäset käyttäjäarviot mitä löysin oli vain positiivisia. Mutta melko vähän siitä arvioita kuitenkin löyty ja mistään lähiseudulta ei löytyny ko. vermeitä testattavaksi, joten passasin niiden oston toistaiseksi. Olis kyllä itsekkin mukava kuulla mielipiteitä tuosta veneasusta. Itsellä meinaan on pelkkä kahluutakkikin vielä hankintalistalla, joten tuossa saisi tavallaan kaks kärpästä samalla iskulla.
Noin yleisesti nuo Vissun kahluuvermeet ja takit on kyllä ihan suosittuja kamoja, joten ei se laatu nyt ihan shaipaa voi olla... kai?