Kokemuksia näistä kahdesta ottaisin siis vastaan - ja ihan vain mielipiteitä puolesta ja vastaan - kiitos.
Omakohtaista kokemusta ei oo, mutta kaverin suusta kuulin ei-niin-mairittelevia kommentteja olikohan abun silvermaxista tms, joka lienee suht samaa sarjaa ellei kalliimpi kun toi sun yks vaihtoehto. Sanoi vaan, että suht kura ilmestys. Tiedä sitten vaikka sillä heitteliskin, mutta ainakin joku on jättänyt kehumatta

Toinen kaveri osti vetouistelun alkutaipaleelle niitä okuman hyrräsettejä pari ja niissä kelat on ollut ihan yllättävän hyviä ollakseen niin "hepposia" ja halpoja. Miten sitten heittohyrrien kanssa, ei tietoa.
Hintansa puolesta toi abun setti ei yksinkertaisesti voi olla mikään häävi, se on fakta. Kalastaa joo - vaan tuleeko ekat kirosanat minuutin vai päivän kalastelujen jälkeen jää nähtäväks.
Riippuen ihan täysin rahasta mitä ajattelit sijoittaa, niin puntaroisin tarkkaan ja koittaisin vielä kaivaa tietoa. Vaikka eivät oo kalliita settejä, niin erot on varmaan aika huimat noissa halvimmissa virityksissä. Tai jos pääsee vähän käteen kokeilemaan / jopa testiheittämään, niin sehän on aina parasta..