Kirjolohi - Pilkintä

Kirjolohi 750 g

Saantiaika 26.12.2010 klo. 12:30
Kalastusmuoto Pilkintä
Säätila Lumisade
Tuuli Itätuuli, 5 m/s
Ilman lämpötila -5 °C
Kalapisteet (sijoitus) 78p (21052.)
ootto-ongella

Katsottu 322 kertaa

Kommentit

Kirjaudu sisään tai rekisteröidy lisätäksesi kommentin.
29.12.2010Hei jätkät, harkitkaa ny ees vähä näitten kuvien laittoo! Toi on jo kalojen pilkkaamista. Ei ois ollu iso homma tota kalaa ees vähä putsata noista veristä. :(
01.01.2011christianJos kalan tappaa niin kyllä siinä verta tulee. En kyllä ymmärrä mikä tuossa on kalan pilkkaamista. Ei tappaminen siitä kalan kannalta paremmaksi muutu vaikka kuvan putsaisi. Onko hiukan tekopyhää?
05.01.2011No haloo! Ei kalan tappamisessa oo mitään pahaa. Mutta ongelma on nyt siinä että näissä kuvissa kalaa ei kunnioiteta. Sama ku sanos jostai verisestä ihmisruumiista että " Mikäs tos on vikana kuoleehan niitä ihmisiä muutenkin " Se tässä nyt ketuttaa!!!!!!!!!!!!
07.01.2011TuMiPerhoHyyppä puhuu kyllä asiaa. Mikäli kuva olisi gallerian puolella se asetettaisiin suoraan piilotetuksi, siten että se näkyisi vain sinulla itselläsi. Kalojen puolella linjaus ei ole aivan yhtä suora, koska kalastaessa ei ole aina mahdollista ottaa verettömiä kuvia, mutta myös kalojenkin puolella rumimmat kuvat lähtevät. Pyri jatkossa putsailemaan kaloja hieman ennen kuvausta. Tutustu myös Ks.comin ohjeisiin: http://www.kalasaalis.com/kalastusfoorumi/yllaepito/ohjeet_kscomin_kaeyttoeoen-t3845.0.html. Teko pyhää tai ei, tämä on kuitenkin linjaus mikä on tehty ja se on tasapuolinen kaikkia kohtaan joten ei mitään henkilökohtaista. Kireitä siimoja molemmille! -TuMi
Tagit: Kirjolohi Kirjolohi Pilkintä Pilkintä