Sivuja: 1 [2]   Siirry alas   
  Tulostusversio  

Kemiran pato, Pori

(Luettu 9240 kertaa)
sunkkari
*

0
Poissa


Profiili
« Vastaus #15 : 18.05.10 - klo:15:51 »

Kiitoksia! Pitääpä käydä joku päivä kokeilemassa. Tänäänki noilla kulmilla ajelin, kävin siinä läheisellä rauttiesillalla vähä jigejä kastelemas, saalis pari pientä ahventa. Pääseekö tonne hyvin tällä hetkellä autolla? Kun siinä on se silta remontissa mut ei vissiin haittaa jos tonne putkille suuntaa...  Huh
jusa87
**

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #16 : 03.06.10 - klo:08:50 »

Hieman kiinnostaisi nuo kemiran putket. Ulkopaikkakuntalainen ja tuolla niin kauheasti ole pörräilly.

Eli reposaaren maantieltä käännytään kolpantielle. Kuinka pitkälle tätä tietä? rautatien yli?

http://maps.google.fi/maps?hl=fi&q=kemira+pori&gbv=2&ie=UTF8&hq=kemira&hnear=Pori&ll=61.579774,21.548824&spn=0.015605,0.065875&t=h&z=15

Ajetaanko tuolle tielle mikä kartassa näkyy "jätealtaan" vasemmalla puolella? Ainakin siitä ylöspäin erottuisi laituri rannalla. ja putket tuossa altaiden tuntumassa?

Ja autoille on tilaa? Kuinka vilkas paikka kalastajien osalta? riittääkö rantaviivaa halukkaille? Ottivärejä ja vieheitä?

Muutkin paikat porin alueella kiinnostaisi, varsinkin sellaiset joissa kalastus onnistuisi ilman venettä ja kalliita lupia. viestein tai vaikka tuolle alueelle: http://www.kalasaalis.com/kalastusfoorumi/laensisuomi/kalastuspaikat_porissa-t371.0.html

Kiitos!
Romppis
*

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #17 : 09.07.10 - klo:21:14 »

Oikeilla jäljillä ainakin olet.  Hymyilee leveästi kyllä itse ainakin olen sitä mieltä että sopu tilaa antaa. En ole nyt käynyt paikassa kuukauteen, mutta viimekis toimi hyvin lipat ja vaaput.. Esim bete lotto ja Rapalan Team Esko ihan hyviä ollut siellä.

Mitä se on kun kaksi nälkäistä kiusaa toisiaan?
-Onkimista
Romppis
*

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #18 : 14.06.11 - klo:09:58 »

Jokos on putkilta noussut saalista? Olin sunnuntaina siellä ja toutainta oli paljon. Lisäksi yksi pieni kuha ja joitain ahvenia.
Toutaimet oli hauskan näkösiä kun pintoivat komeasti siellä. Välillä menivät selkäevä pintaa hipoen pitkiäkin matkoja  Hymyilee leveästi Koitin pintavieheillä ja hyvin ne siihen iskivät.. tartutus oli kyllä vaikeaa mutta komeita iskuja tuli bongattua Hymyilee leveästi Komeaa kun viehe ja kala molemmat korkealla ilmassa, kerran joku hirviö koitti napata kiinni mutta iski ohi.. kala oli jumalattoman kokoinen!

 
Sivuja: 1 [2]   Siirry ylös  
  Tulostusversio  
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines