Sivuja: 1 [2]   Siirry alas   
  Tulostusversio  

kelan kampi???

(Luettu 12559 kertaa)
_jeppe
**

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #15 : 18.02.10 - klo:21:23 »

Kun sain ensimmäisen haspeli kelan, niin käytin kampea oikealla puolella, mutta nyt on ollut jo kaun vasemmalla puolella ja olen oikea kätinen.
ollimaha
*****

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #16 : 19.02.10 - klo:20:12 »

Itellä joka "kone"-kelassa oikealla puolella kampi, ja tunnen että vasen käteni on kyllä yhtä vahva kuin oikeakin. Samoin motoriikka ja koordinaatio sujuu vasemmalta yhtä hyvin kuin oikealta kädeltä. Osa syy siihen varmasti on kymmenenvuotinen rumpuharrastukseni.

Perhovehkeistä molemmissa keloissa on vasemmalla kampi, tai oikeastaan nuppi, josta kelaa pyöritetään. Se taas johtuu vain siitä, että oikealla kädellä tuo perhovavan vispaaminen tuntui helpommalta.

fisherman97
***

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #17 : 14.06.10 - klo:10:56 »

Itsekkin vaikka olen oikeakätinen pidän kampea oikealla puolella haspelissa, en osaa juurikaan käyttää kelaa jossa kampi on vasemmalla  Hymyilee

Elämä opettaa, kuolema lopettaa.
jounes12
**

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #18 : 14.06.10 - klo:10:58 »

Itsekkin vaikka olen oikeakätinen pidän kampea oikealla puolella haspelissa, en osaa juurikaan käyttää kelaa jossa kampi on vasemmalla  Hymyilee

sama mullakin aika outoo Järkyttynyt

<((><.....<((><...
JuhannusKala
****

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #19 : 12.09.11 - klo:15:37 »

Ite oon oikeakätinen ja kelaan haspelia vasurilla, mutta hyrrää oikealla (tai tulen kelaamaan, vielä ei ole päässyt testaamaan, kun kela on niin uusi vielä Virnist&#228;&#228;).
Hyrrää kelaan siksi oikealla, koska:
A) Saatavuus "vasureihin" huonompi, esim. oman hyrrän mallia ei vasurina ole laisinkaan
B) Tuli ostettua vasurihyrrä  Virnist&#228;&#228;

Johtuisiko lohimiesten/uistelijoiden heittopuoli (kelaa oikealla, myös haspelilla) juurikin hyrrien oikeakätisyydesta, ja siitä, että saa uistimet kelattua nopeammin pois vahvemmalla kädellä? Ep&#228;varma
Percho
***

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #20 : 21.09.11 - klo:16:37 »

Oikeakätinen olen ja vasemmalla kelaan, kelaaminen onnistuu myös oikealla mutta heittäminen ei vasemmalla.  Py&#246;ritt&#228;&#228; silmi&#228;&#228;n

COME BACK!!! ; )
Tagit: Kela  kampi 
Sivuja: 1 [2]   Siirry ylös  
  Tulostusversio  
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines