Sivuja: [1]   Siirry alas   
  Tulostusversio  

Lannevesi

(Luettu 6691 kertaa)
jalluvaari
*

0
Poissa


Profiili
« : 21.12.09 - klo:22:34 »

niin olisiko kenelläkään tietoo mistä sais lannevedeltä pilkillä kalaa kuhaa tai ahvenia isompia olen tulossa perheen kanssa sinnepäin uudenvuoden viettoon ja pilkillä pitäs lapsia viedä kiitos vastauksista.
Zinkki
**

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #1 : 21.12.09 - klo:23:38 »

Onhan kyseessä Saarijärven Lannevesi? En osaa pilkinnästä sanoa, kun kokemukseni rajoittuu muutamiin vetouistelureissuihin pohjoispäässä. Kuulopuheiden perusteella ovat saaneet isoa ahventa mato-ongella ihan kaislikkorannoilta ja tiedä häntä vaikka tulisi pilkilläkin. Kuhakantakin on keskitasoa parempi, että hyvät puitteet kyllä luulisi olevan.
margooni7
*

0
Poissa


Profiili
« Vastaus #2 : 20.06.12 - klo:23:33 »

tietääkö kukaan mistä kohtaa lannevettä saisi esim.kuhaa parhaiten? tuntuu olevan paikoin aika mataliakin paikkoja,kun kävin sähkömoottorilla kokeilemassa?!


EDIT: Siirretty toiselle alueella ja muokattu otsikkoa + yhdistetty toiseen aiheeseen
Sivuja: [1]   Siirry ylös  
  Tulostusversio  
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines