Sivuja: 1 [2] 3 4 5 6 7   Siirry alas   
  Tulostusversio  

Salibandy

(Luettu 35542 kertaa)
Mäski
*****

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #15 : 02.10.10 - klo:12:44 »

Eilen 3 tuntia putkeen peliä.. Nyt on laiska olo..  Virnistää

Team Tunturi
nettikalastaja
**

0
Poissa


Profiili
« Vastaus #16 : 03.10.10 - klo:17:00 »

Uus maila pitäs hommata tai uus lapa mutta taitaa uuden mailan ostoon mennä
esteri123
***

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #17 : 09.10.10 - klo:17:52 »

Tänään oli turnaus. Kahes pelis 8+2 tehot  Virnistää ekas 2+0 ja tokas 6+2 että kyllä onnistui Epävarma
Mäski
*****

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #18 : 09.10.10 - klo:17:55 »

Minulla eilen kolmen tunnin peli. Tehot 25+6. Oli aika ylivoimanen joukkue.  Virnistää
agu 182
**

0
Poissa


Profiili
« Vastaus #19 : 16.10.10 - klo:11:15 »

joo ite oon harrastanu 2 vuotta ja mailana toimii fatpipen wiz 29 just kausi alkanu nii on vaa 2 kertaa viikossa harkat
Mäski
*****

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #20 : 27.10.10 - klo:15:42 »

Itellä on 3.8cm kuppi, kun kerran innostu mun kaveri väänteleen sitä  Hymyilee leveästi Joo ja kyllähän sitä nämä perus tunnelit ja dropit hallittee, pitäs opetella se oskarzone r atw..
Hehe! Ei kyllä kannata oikeissa peleissä olla edes 1cm kuppia. Jotkut tuomarit eivät tiedä sitä maximia, joten ottavat hyvin herkästä mailan pois. Tai jotkut sanoo, että peleissä ei saa olla yhtään sulatettua lapaa. Hymyilee Tulisi nyt synttärit äkkiä niin saisin sen Exel Chillin. Eilen ostin ison Exelin rannekkeen, kyllä on komia. Hymyilee leveästi

PS: Viesti kerettiin äskeiseltä sankarilta poistaa jo tästä topikista, mutta kyllä aika ganstalta vaikutti. Sanoi että sähläys on tehty niille, jotka ei oppinu luistelee. ( Caps Lockilla )  Virnistää
nettikalastaja
**

0
Poissa


Profiili
« Vastaus #21 : 30.10.10 - klo:16:31 »

Sainpas siskon poika ystävältä mailan exel pipe2000 aika vanha mutta hyvä
Mäski
*****

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #22 : 30.10.10 - klo:18:53 »

Ja jääkiekko niille jotka ei oo oppinu juokseen Hymyilee leveästi

no ei vaan asiaan, eli ei meillä oo sarjassa tullu oikeestaan valittaan muusta kun siitä, että on yhdistelmämaila... Mut eipä nuo meijän joukkueen pellaajat ota riskejä, joskus luokkien välisisä oon pelannu tuolla mun 'veivi'mailalla..
Ja jos kehua saan itseäni, niin maalivahtina ollu pikkupohjola(ikäluokka -94-95) ja pohjola cupin (ikäluokka 92-93) Paras maalivahti kummassakin ikäluokassa/turnauksessa, ja nyt talvella kutsuu maajoukkue leiri, Tai joku semmonen...  Cool
Hehe! Tiedoksi vain, että pelaan minäkin jäkistä!  Virnistää

Aijaa että oot niinkin pitkälle pelannut? Itsekkin olen monia kertoja tai sanotaan nyt melkein aina veivimailalla koulussa pelannut. Muutkin yleensä tekevät niin. Opekin on vähän innostunut siitä. Katselee aina välituntisin vierestä, kun syöttelemme toisille ja veivaamme siitä. Tahallaan koulussa veivataan maalin takaa skillit maaliin ja tuuletetaan hienosti niistä. Hymyilee leveästi Mukava, mutta turha laji tuo ilmaveivaus.

PS: Oisikko valmis myymään mulle tuon veivimailan? Hymyilee leveästi ( Normaalia hintaan vähän halvemmalla )
aspiriini
**

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #23 : 30.10.10 - klo:19:06 »

PS: Viesti kerettiin äskeiseltä sankarilta poistaa jo tästä topikista, mutta kyllä aika ganstalta vaikutti. Sanoi että sähläys on tehty niille, jotka ei oppinu luistelee. ( Caps Lockilla )  Virnistää

Tuohan on ihan totta, tai siis monet sählääjistä ovat pelanneet ensin jääkiekkoa mutta vaihtanut salibandyyn kun ei taidot riittäneet. Toisaalta taas kaikki jääkiekkoilijat joko ovat tai sitten vain ovat olevinaan hyviä salibandyssä. Se taas tekee koulun liikuntatunneista varsin epämiellyttäviä, kun nämä pahimman luokan koulukiusaajat pyrkivät pitämään koko tunnin palloa itsellään, eivät syötä kenellekään, pyörivät ympäri kenttää ja veivailevat kunnes menettävät pallon. Hyökkäys päättyy liikunnassa huonommille, toisin sanoen puolustamassa oleville henkilöille, kohdistettuun huutoon: "vittu puolustakaa!!!!!!! älkää vaan seiskö siellä!!!!!!"

aspiriini päivässä
harvesteri
****

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #24 : 30.10.10 - klo:20:48 »

Toimin lähinnä "managerina" kahdelle tyttölapselleni, jotka säbäilee Virnistää
Mäski
*****

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #25 : 30.10.10 - klo:21:04 »

Tuohan on ihan totta, tai siis monet sählääjistä ovat pelanneet ensin jääkiekkoa mutta vaihtanut salibandyyn kun ei taidot riittäneet.
No enpä tiiä. Itse pelaan molempia lajeja aktiivisesti, mutta Salibandyä ehkä ihan hitusen enemmän, koska siihen on paikkakunnallani isommat mahdollisuudet. Salibandyä pelaan koko vuoden, mutta lätkää vain talvella, mutta kuitenkin lähes joka päivä. Hymyilee
peruke96
***

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #26 : 01.11.10 - klo:18:21 »

ite käyn sunnuntai-iltasin harrastelijaporukassa mätkimässä. Mailana on exel egden varsi ja exel chill- lapa

Vastuu on täysin lukijalla.
Ahven 2 kg
****

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #27 : 04.11.10 - klo:17:51 »

Ite pelailen joskus vapaa ajalla ja joskus sählykerhos.
Tänään tuli voitettua kaikki joukkueet .

Keski-Suomen Kalastajat 2011!
theKalastaja
***

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #28 : 04.11.10 - klo:20:23 »

joo,olen tainnu n. 7-vuotta sählyä pelata.pelaan ihan joukkueessa sarjatasolla ja pakkina.mailoina on tällä hetkellä Fatpipe Bone Wizin lavalla ja Fatpipe wiz 27 Joker Holen lavalla.harkat on 2 kertaa viikossa ja melkein joka viikko on jonkinlainen peli (harkkapeli tai sarjapelit).ja tota veivausta olen joskus yrittänyt mutta siihen yritykseen se sitten jäikin ku rupes kyllästyttää.

"SE ON ISO!...se on...se on...pohjassa prkl!"
Asioiden kertomatta jättäminen ei ole valehtelua!
Mäski
*****

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #29 : 06.11.10 - klo:21:26 »

Eilen vierähti taas 3h salibandyn parissa. Mukavaa oli. Nyt on vaan jalat kuin perunamuussia, kun en muistanut venytellä  Hymyilee leveästi
Tagit: Urheilu  Salibandy  Pallopelit 
Sivuja: 1 [2] 3 4 5 6 7   Siirry ylös  
  Tulostusversio  
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines