| | | |
| | Kirjaudu sisään tai rekisteröidy lisätäksesi kommentin. | | 17.11.2011 | pike97 | Heei tuohan on siitä kloban traileri paikan kapeikosta :) kalastat siis itsekin " täällä lähellä". onko tullut hyvin? itse sain vuosi sitten juuri tuosta paikasta 3,5 kiloisen ja seuraavana päivänä 2,9 kiloisen. Lisäksi siitä varma 10 kg hauen karkuutus. hyvä paikka on. :) Nilsmaster invincilbellä on tuosta noussut isoimmat. | | 17.11.2011 | Eezil | Aaaa sepä mukavaa! :D Täytyy varmaa hankkia sellainen invicilbe ku kaikki kehuu sitä! :D ite oon saanu siitä 1,50 kg hauen ja se on ollut suurin saalis! :)
| | 18.11.2011 | pike97 | toi on kyllä loisto paikka. siitä matalikolta saatiin elokuun lopulla 8- kiloinen, mutta ittelläni ei oo matalikolta ku 1,6 kg suurin. sieltä kloban päätylaiturin kaislikoista kannattaa yrittää, siellä on ollut 2 kertaa suurhauki kiinni. ( mulla pääs mutta näin sen ensin) ja kaverilla. | | 18.11.2011 | Eezil | Aa kiitti vinkistä! Pitää varmaa joku päivä käydä siinä päätylaiturilla ja joo se on mahtava paikka!
Oon saanu siitä ainakin 8 haukee 2 päivän aikana sillon kesällä. :) | | 18.11.2011 | Eezil | käyppäs joku päivä huviksesi tuossa Suvisaaristossa. Siellä on todella hyviä kalapaikkoja ja olen saanut sieltä paljon isoja haukia. Siitä Suomenojaa vastapäätä tulee hyvin Ahventa,Haukea,Taimenta ja lohtakin voi tulla ;).
Suosittelen käymää joku päivä veneellä siinä vastapäätä! :) | | 18.11.2011 | pike97 | ollaan juu käytykin ja hyvin on tullut. |
|
| | Tagit: Hauki Hauki Heittokalastus Heittokalastus Espoonlahti Espoo |
|
| |
|