Siivosin hieman turhia viestejä. Tämä ei kuitenkaan tarkoitat sitä, etteikö jatkossakin tässä ketjussa saisi pyytää porukkaa chattiin. Alkoi vain info häviämään muiden viestien sekaan. Tähän ketjuun voit kirjoittaa kun haluat liittyä chat-ryhmään tai kun toivot muiden ihmisten tulevan chattäilemään kanssasi. Chatin puolella keskustelu on vapaata, mutta siellä vallitsee seuraavat säännöt:
1. Chatin valvojiksi on valittu fisustaja92, Tupa ja Mäski. Ylläpito-oikeudet kattavat chatin ja siihen liittyvään tiimiin koskevat asiat.
2. fisustaja92 toimii chatin pääylläpitäjänä, mikä tarkoittaa sitä, että fisustaja92 vastaa käyttäjien lisäämisest. Mikäli jatkuvaa häirintää ilmenee ja asiasta on asianomaiselle ilmoitettu tästä on fisustaja92:lla myös oikeus poistaa ko henkilö väliaikaisesti chatistä. Myös muut valvojat seuraavat tilannetta ja ilmoittavat näistä tapahtumista kscom ylläpidolle.
3. Chatissä ei tarvitse keskittyä niin paljon oikeinkirjoitukseen, kuin esiemrkiksi foorumilla ja viestintä on muutenkin vapaampaa. Chatissä toimii silti samat pelisäännöt mitä foorumilla.
******
Eli kaikki tähän chattiin halukkaat laittavat viestiä joko tähän viestiketjuun taikka YV:tä niin lisään hänet.
******
Linkki Chattiin:
http://www.kalasaalis.com/chat/318Muistutan, jotta chatin puolella keskustelu on vapaata, eli olemassa ei periaatteessa ole offtopic-viestejä. Joka ei kuitenkaan tarkoita, ettei sääntöjä olisi. Chatissä pätee samat säännöt kuin foorumillakin, kuten esimerkiksi:
- Hymiöiden liikakäyttö (max. 3 peräkkäin)
- Turha viestien spämmäily (hymiöillä tai ilman)
- Huutaminen (Isot kirjaimet)
- Kiroilu
- Pään aukominen
Mahdollista on, ettei toista varoitusta tule, ainekaan kolmatta

Ulkopuoliset, welcome.