Sivuja: [1]   Siirry alas   
  Tulostusversio  

Kalastus tarvikkeet Tallinnasta???

(Luettu 2414 kertaa)
TailDancer
*

0
Poissa



Profiili
« : 21.06.11 - klo:14:57 »

Joo,,, eli minkä hintasia on verrattuna Suomeen?, tekeekö niilä mitään?... ym. Pyörittää silmiään

Hauki on kala.
JuhannusKala
****

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #1 : 21.06.11 - klo:16:55 »

Kaveri käynyt hakemassa kopsa-Minnarin, saanut hauenkin!  Iskee silmää Ja oli jotain 3€(?) hintaa.  Virnistää
mikael
****

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #2 : 21.06.11 - klo:17:31 »

Itsekin todennäköisesti tallinnaan lähiaikoina menossa ja jotain erätavaraa siellä  tulee katsottua, mutta pidän silti nykyään melkein kannattavampana ostaa suomesta sillä euron myöstä viron hinnat nousivat melkeimpä suomen tasolle.

Barra
*****

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #3 : 21.06.11 - klo:18:46 »

Kyllä Tallinnasta joskus sai ihan hyvinkin tavaraa, mutta valikoimat pienentyneet melkein nollaan jo. Sai sieltä ihan aitoakin tavaraa halvalla, mutta nyt on tainneet hinnat vähän nousta, ja kuten sanoin, tarjonta on pientä.

Dafag did I just said...
psychocowboy
***

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #4 : 21.06.11 - klo:21:06 »

Taitanut olla jo aikaa siten että hakevat/tilaavat täältä tai muualta ulkomailta. Ainakaan virolaisysntyinen kalakaverini ei osta sieltä kuin onkireleitä. Onkikulttuuri on siellä (ja varsinkin Venäjällä) paljon isommassa arvossa vrt Suomi.
hevi moto
**

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #5 : 30.06.11 - klo:09:57 »

Toimiiko Tallinnasta ostetut uistimet hyvin suomessa?? Järkyttynyt

Kalat on kaloja mutta karhu on karhu.
JuhannusKala
****

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #6 : 01.07.11 - klo:10:07 »

Toimiiko Tallinnasta ostetut uistimet hyvin suomessa?? Järkyttynyt
No jos puhut siitä, että toimiiko, koska ostettu ulkomailta niin toimii.  Iskee silmää Kaverilla melkein täysin (hehe  Virnistää) aidon Minnarin näköinen Tallinna-Minnari, uikin ihan hyvin...  Hymyilee
Sivuja: [1]   Siirry ylös  
  Tulostusversio  
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines