Sivuja: [1]   Siirry alas   
  Tulostusversio  

Lontoon olympialaiset 2012

(Luettu 2050 kertaa)
Lapamato
****

0
Poissa



Profiili
« : 30.07.12 - klo:21:34 »

Hellurei! Onko jengi seuraillut noita olympialaisia. Itellä on ainakin päässyt paha olympiakärpänen puremaan. Sana on vapaa joka lajista!
jehna95
***

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #1 : 30.07.12 - klo:23:31 »

Kyllä tulee silmä kovana tarkkailtua vähän kaikkea urheilua. Nyt eniten kiinnostaa tietenkin futis ja koripallo. Tuo jenkkien koristiimi on aika rautanen, että voittajasuosikki on harvinaisen selvä. Sitten kaikki ammunta kiinnostaa, taistelulajit ja muut. Ehkä vähiten kattelen tota veneilyä ja miekkailua. Hymyilee leveästi

Ville Lång veti muuten suliksessa maailmantilaston kakkosen aika tiukille! Oli loistava peli vaikka voittoa ei nyt tullutkaan.
ᾲᾒῙῙὶ
**

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #2 : 31.07.12 - klo:11:31 »

Pääasiassa naisten ja miesten futispelit, keihäänheitto, 100m ja 200m juoksu ja pituushyppy kiinnostavat eniten. Naisten käsipalloa toki unohtamatta!  Pusu

Futiksessa hyvä juttu on se, että Espanja ulkona. Brasilialle ja Japanille toivoisin menestystä. Hymyilee

Oispa kalaa
iVot
***

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #3 : 01.08.12 - klo:16:12 »

Oikeastaan kaikkia lajeja tulee jonkun verran seurattua, mutta eniten kiinnostaa kaikki pyöräilylajit ja futis. Espanja on jo ulkona, nasta juttu. Itse kannatan futiksessa Etelä-Koreaa ja Senegalia. Lisäksi maahockey on aika siistiä katseltavaa ja Alankomaat ja Australiahan ovat parhaita tässä lajissa. Hymyilee

jonzku
**

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #4 : 01.08.12 - klo:20:09 »

Itse pyrin katsomaan kaikki mahdolliset nyrkkeily-ottelut kun nyrkkeily miehiä olen Hymyilee
Mutta kyllähän nuita muitahin lajeja katsoo mielellään.

-jonzku
Jere98
***

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #5 : 01.08.12 - klo:23:48 »

Kaikkia tulee kyllä seurattua. Eniten kiinnostavat yleisurheilu ja paini. Vähemmän tulee seurailtua noita joukkue lajeja jalkapallo koripallo yms..
eemail
***

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #6 : 05.08.12 - klo:17:19 »

Kaikkia paitsi ratsastusta seuraan, tai siis kaikkia lajeja missä suomalaiset pärjää Iskee silmää Miesten pituus ja satanen on parhaat lajit.
köntsä
*****

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #7 : 05.08.12 - klo:23:00 »

On se uskomaton juoksija tuo Bolt!  Järkyttynyt

Katohan kun on hyvän kokonen!
Pirkanmaan Kalakamut 2012
ᾲᾒῙῙὶ
**

0
Poissa



Profiili
« Vastaus #8 : 05.08.12 - klo:23:06 »

Bolt on jumala! 9.64 ja KULTAA!  Cool
Tagit: Lontoo 2012  Lontoon olympialaiset 
Sivuja: [1]   Siirry ylös  
  Tulostusversio  
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines