No niin..
Ollaan fisustaja92:n kanssa pohdiskeltu asiaa nyt sen verran, että sopiva mökki haukivesien(Loviisa) äärellä olisi mahdollisesti tiedossa.
Kiinnostuneet pitäis nyt saada kasaan
mahdollisimman pian, jotta saatais alustava varaus hoidettua ennen kuin joku muu vie mökin nenän edestä.
Infoa itse paikasta:Linkki.Mökistä löytyy 10. nukkumapaikan lisäksi kaikki tarpeellinen; sähköt, jääkaappi, liesi, uuni, kahvinkeitin, mikro, grilli, ulkohuussi, puusauna jne..
Laituriin pitäis mahtua tarvittaessa 3 venettä ja laskuramppi löytyy noin 50m päässä mökistä, eli helppo tuoda veneetkin mukanaan.
Kyseessä ei ole mikään 5. tähden hotelli, mutta hintakin ois sitten sen mukainen. Vuokra ois varovaisen arvion mukaan 100-150 euroa, riippuen kokoontumisen pituudesta.
Ajankohta osuis johonkin viikonloppuun 15.5 - kesäkuun alkupuolisko, joko torstai(12:00) - sunnuntai(18:00) tai perjantai(12:00) - sunnuntai(18:00).
Suurin ongelma todennäköisesti tulee olemaan se, että veneitä pitäisi saada kasaan sen verran, että kaikki pääsee kalastelemaan kunnolla.
Itse otan oman veneeni mukaan, johon mahtuu kerralla nätisti 3 innokasta kalamiestä heittelemään. Neljännen kanssa alkaa mennä jo sohimiseksi, mutta tarvittaessa onnistuu sekin.
Mökiltä löytyy tietenkin soutuvene ja fisustaja92 voi myös tarvittaessa ottaa kuuluisan, paljon parjatun purkkinsa mukaan, mutta sillä ei kuulemma tee vähänkään kovemmassa kelissä mitään.
Eli jos löytyisi pari KUNNON venettä lisää, se olisi loistavaa, riippuen porukan koosta.
Omia ideoita, ajatuksia, ehdotuksia ja kritiikkiä saa vapaasti esittää aiheesta.
6-10 henkeä olis sopiva määrä, niin saatais varmasti mukava ja kohtuuhintanen kokoontuminen hauenkalastuksen merkeissä järkättyä. Ikäraja 18v, eli kaikki tulee sitten omalla vastuulla, paikalla ei ole lapsenvahteja

Tällä hetkellä kiinnostuneet(ilmoittautuneet):
essk (vene)
fisustaja92
erkkipena
muroniac
nuusk1sThC
Christian (vene)
EDIT: Laitoin linkin.. + kahvinkeittimen